img

img
Zerafet

Modaya kaynak...

Geniş üretim yelpazemiz ve tüm gücümüzle müşterilerimizin güvenini boşa çıkarmamak ve gücüne güç katmak için çabalıyoruz

img
Tasarla

Modaya kaynak...

Geniş üretim yelpazemiz ve tüm gücümüzle müşterilerimizin güvenini boşa çıkarmamak ve gücüne güç katmak için çabalıyoruz

img
Emegin gücü

Tecrübemiz emrinizde

müşteri memnuniyeti ve talepleri' de göz önünde bulundurarak sürekli üretim ve kapasite artırımına gitmekteyiz

Discover

About Us

img

  S & M Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti. ; entered the textile market in 1998 and has been continuing its business life with a steady growth since its establishment. It has increased its reputation in the sector over the years with its customer-oriented working model, which is one of the strategies it has adopted as a company by making products at world quality standards, and has received satisfactory returns after every commercial work with its successful sales-marketing strategy, thus making its name known both in the domestic and international markets. It has never compromised its quality in the competitive market, which has changed over the years, but has made plans to do better.

 • Vision
 • As a company, it has adopted an honest and ethical business life as a principle. Along with the most successful people in its field, with its young and dynamic staff, it aims to follow the trends that change every year and to come to more beautiful places in the sector. It makes production according to the special requests of the companies by keeping customer satisfaction at the forefront and always feels the quality in these products.

 • Mision
 • It has contributed to the development of the Turkish textile industry by raising the quality standards of its products with its R&D studies and continues to be found.
  It diversifies the showroom by producing more quality and successful products every year and encourages its customers to produce new products with its wide range of products.

Discover

Operations

 • Süprem (Jersey)

  Kalın veya ince olarak RL düz örgü modeliyle örülmektedir. Yani bir tarafı düz diğer tarafı ters olarak örülür. Askı, atlama gibi yardımcı örgü elemanlarının kullanılabildiği süprem oldukça sık kullanılır. Süpremin ön ve arka görünüşü oldukça farklı bir görüntüye sahiptir.

  Tüp şeklinde üretilebilen fakat kesilerek açık en şeklinde de kullanılabilen kumaş türleridir. Enine ve boyuna yaklaşık olarak aynı oranda esneme kabiliyetine sahiptir.

 • İki İplik (Two Ply Fleece)

  Teknik olarak astar örgülü olarak isimlendirilen, ancak piyasada iki iplik örme kumaş olarak tanınan kumaştır. RL tek plakalı yuvarlak örme makinelerinde, iğne ve kilit dizilişleriyle elde edilir. Genellikle birbirinden numara yönünden farklı iki tane ipliğin (zemin ipliği ve astar ipliği) aynı iğneye verilmesi ile oluşur.

  Astar ipliği genellikle kalın, hacimli ve şardonlanmaya uygun olan ipliklerdir.

 • Üç İplik (Three Ply Fleece):

  Üç iplik Örme Kumaşlar, iki iplik örme kumaşlardan farklı şekilde zemin ve astar ipliğine ilave olarak üçüncü bir ipliğin (bağlama ipliği) örmeye katılımı ile üretilir. Genellikle birbirinden farklı olarak kullanılan üç iplikten, birinci zemin ipliği ile zemin örgüyü, ikinci iplik (astar ipliği) ile yüzeyi oluşturma ve üçüncü bağlantı ipliği ile de yapının daha sağlam olması sağlanır

  Astar ipliğinin kumaşın ön yüzünde görünmesi önlenir.

 • İnterlok (Inlerlock):

  İnterlok (Inlerlock): İnterlok (Interlock) kumaş, sadece çift plakalı yuvarlak örme makinelerinde, silindir ve kapak iğnelerinin birbirlerine dik ve karşılıklı bir şekilde yerleştirilmeleriyle elde edilen çift katlı örme kumaş çeşididir. İnterlok kumaşları enine yönde gerdirsek bile, iki yüzde de sadece sağ ilmikler görülür. İç giyim yazlık-kışlık ve özellikle sportif, tıbbi üst giyimlerde geniş bir kullanım alanına sahiptir.Ayrıca teknik koruyucu tekstil olarak da kullanılabilmektedir.

 • Ribana (Rib):

  Ribana (Rib): Ribana yuvarlak örme kumaşlar, çift plakalı yuvarlak örme makinelerinde, silindir ve kapak iğnelerinin birbirine göre çapraz bir şekilde yerleştirilmeleri ile elde edilen çift katlı kumaş çeşididir. Ribana kumaşları ifade eden en büyük özellik, kumaş eni yönünde açıldığında her iki tarafta örgü raporuna bağlı olarak düz (R) ve ters (L) ilmeklerin değişimli olarak görünmesidir. Kumaşın yapısı sıra ile birbiri ardınca gelen düz ve ters ilmeklerden oluşur.

 • Double Face :

  Double Face : Double face, her iki yüzü de genellikle farklı renklerde ve dışa gelebilecek şekilde örülmüş (her iki tarafı da kullanılabilen), çift plaka interlok kumaştır. İki çözgü ve iki atkı sisteminden oluşan, birinci çözgü ve atkı sisteminin kumaşın üst dokusunu, ikinci çözgü ve atkı sisteminin ise kumaşın alt dokusunu meydana getirdiği örgülere çift katlı kumaş örgüleri denir.

Get in Touch

Contact Us

Address

S & M Tekstil San. ve Tic. LTd. Şti.

Tel : +90 (212) 546 4118(PBX)

Fax: +90 (212) 546 9966

whatsapp +90 (536) 930 0567

info@smtekstil.com

smtekstil@smtekstil.com

Telsiz Mah. Gül Sok. No:6-A Zeytinburnu , Istanbul, TUR